18-06-2026 Vraag aan verenigingen
Is er nog een vereniging die een printertje heeft voor de Junior Quartz T3 en dat kan/wil missen of lenen?
U mag uw gegevens mailen aan dubois.e@kbdb.be
ZITDAGEN PE Antwerpen :
volgende zitdag : DINSDAG 7 juli 2026 van 14u30 tot 17u
Locatie : Café Den Berg, Antwerpsesteenweg 214, in Malle.
Ringen 2026 kunnen eveneens verkregen worden bij Jef Oorts, dit enkel na telefonische afspraak (0498/049813) en mits het voorleggen van een lidkaart KBDB 2026.
01-06-2026 MEDEDELING AAN DE VERENIGINGEN
De KBDB wenst de verenigingen van de PE Antwerpen en de PE Vlaams-Brabant te informeren dat de Franse Federatie, na het wegvallen van de lossingsplaats Angerville, een alternatieve lossingsplaats heeft gevonden.
Na overleg en de nodige inspanningen werd gekozen voor de lossingsplaats Erceville, die voortaan zal worden aangeduid als:
Angerville (Erceville)
Code: ANGE
Coördinaten:
48°14’42,7″ N
02°00’47,3″ E
De KBDB wenst de Franse Federatie uitdrukkelijk te bedanken voor haar constructieve samenwerking en haar inspanningen om binnen een beperkte termijn een geschikt alternatief te vinden. Dankzij deze gezamenlijke aanpak kan de continuïteit van het vluchtprogramma worden gewaarborgd.
De eerste lossing vanuit deze nieuwe lossingsplaats staat gepland op zaterdag 6 juni 2026. Vanaf deze datum zullen de duiven voor de betrokken vluchten binnen het reisrooster 2026, worden gelost vanuit Angerville (Erceville).
Wij verzoeken de verenigingen deze benaming, code en coördinaten voortaan correct te gebruiken in hun administratieve verwerking en communicatie.
Wij danken alle betrokkenen voor hun medewerking en wensen alle liefhebbers veel succes voor de komende wedstrijden.
Met sportieve groeten,
16-04-2026 Mededeling PE Antwerpen – mail verzonden aan de verenigingen.
Aan de verenigingen van de PE Antwerpen
Aangezien het comité bij regelmaat wordt geconfronteerd met vragen van liefhebbers, willen wij met deze algemene communicatie de verenigingen wijzen op enkele specifieke punten van reglementering :
1. Het weigeren van portduiven op de kleine snelheid en het aanrekenen van een andere kost voor portduiven is niet toegelaten.
Artikel 7 van het provinciaal sportreglement :
“Op de kleine snelheid moeten port of leerduiven aanvaard worden”
Artikel 37 van het nationaal sportreglement :
“De verzendingskosten aangerekend voor “port”-“lap”- of leerduiven mogen nooit hoger liggen dan de inleg voor kosten aangerekend voor de duiven die aan de wedvlucht deelnemen”
2. Het op welke manier ook toelaten van port/leerduiven van hokken in het buitenland en die niet opgenomen zijn in de door de KBDB goedgekeurde deelnemingszone is niet toegelaten.
Artikel 37 van het nationaal sportreglement :
“Het inkorven van port/leerduiven van buiten de deelnemingszone van de vereniging/het samenspel (indien de vereniging geen lokaal spel heeft) is niet toegelaten tenzij anders bepaald door de PE/SPE.”
3. Het verplichten van een minimum inleg is niet toegelaten.
Artikel 30 van het nationaal sportreglement :
“De liefhebber is vrij in te zetten in de rubrieken van zijn keuze, mits in achtname van de beschikkingen voorzien in vorig paragraaf”
Mogen wij vragen om deze regelgeving na te leven.
Met vriendelijke groeten
Namens de PE Antwerpen,
Namens het provinciaal comité,
17-03-2026 Mededeling PE Antwerpen
PERSBERICHT – PE ANTWERPEN
Betreft: Interprovinciaal akkoord PE Antwerpen – PE Vlaams-Brabant
Op 26 december 2025 werd te Zemst een interprovinciaal akkoord ondertekend tussen de Provinciale Entiteit Antwerpen en de Provinciale Entiteit Vlaams-Brabant.
Het comité van de PE Antwerpen heeft inmiddels met een meerderheid beslist om een formele klacht in te dienen tegen de PE Vlaams-Brabant.
Wij wensen hierbij duidelijk te benadrukken dat deze beslissing niet genomen werd omwille van de inhoud van het akkoord zelf. De discussie gaat in deze kwestie niet over de inhoudelijke bepalingen, maar wel over een fundamenteel principe.
Wanneer twee entiteiten een overeenkomst sluiten en deze door beide partijen officieel wordt ondertekend, moet de vraag gesteld worden: welke waarde heeft een dergelijk akkoord nog wanneer het nadien eenzijdig kan worden genegeerd of doorbroken?
Voor het comité van de PE Antwerpen gaat het dan ook in de eerste plaats om rechtszekerheid en wederzijds respect tussen provinciale entiteiten. Interprovinciale akkoorden vormen immers een belangrijke basis voor samenwerking en stabiliteit binnen de sport.
Indien dergelijke overeenkomsten hun bindende waarde verliezen, kan dit verregaande gevolgen hebben voor de toekomstige samenwerking tussen provinciale entiteiten en voor het vertrouwen waarop dergelijke afspraken steunen.
Met het indienen van deze klacht wil de PE Antwerpen dan ook in de eerste plaats duidelijkheid en principiële bevestiging bekomen over de waarde en het respecteren van ondertekende akkoorden.
De PE Antwerpen blijft overtuigd dat correct overleg en wederzijds respect voor gemaakte afspraken essentieel zijn voor een gezonde en stabiele toekomst van de duivensport.
Tom De Rijck
Voorzitter PE Antwerpen
23-02-2026 Mededeling aan de verenigingen (vooral de hafolokalen)
Het comité van de PE Antwerpen deelt mee dat bij het nazicht van de vluchtprogramma’s 2026 er zal toegezien worden dat artikel 13 van het provinciaal sportreglement is nageleefd.
31-01-2026 Algemene Vergadering PE Antwerpen 31-01-26
Programma snelheid 2026 (zaterdagspel)
Programma snelheid 2026 (zondagspel)
Provinciaal sportreglement 2026 (enkel art 12 werd gewijzigd t.o.v. 2025)
07-01-2026 PE Antwerpen
Oproep tot kandidatuurstelling als lossingsverantwoordelijke PE Antwerpen voor de kleine en grote snelheid en de kleine halve fond.
Enige ervaring in de duivensport is vereist.
Vergoeding zoals bepaald door de nationale zetel.
Kandidaturen via mail tot 20-01-2026 aan dubois.e@kbdb.be
22-12-2025 Ringenverdeling 2026 PE Antwerpen
Belangrijke data 2026-2027
12 december 2026 : kampioenendag 2026 PE Antwerpen in “de Notelaar” te Kasterlee
13 februari 2027 : Nationale Dag tijdens de beurs Fugare te Kortrijk
Niet gemuteerde duiven (code 50 / 07) die op de koppelingslijst komen.
Is men van mening dat dit onterecht is?
1. Wat een vereniging / liefhebber kan doen?
Controleer bij het opzoeken van een duif op de website of u het telefoonnummer van de eigenaar krijgt te zien en of deze overeenstemt met het telefoonnummer van de liefhebber die de duif wenst te laten koppelen.
Link naar opzoeken
PS U kan geen buitenlandse ringen hier zoeken
2. Wat kan de liefhebber doen?
De liefhebber kan met zijn login de gemuteerde duiven zien.
Als de info van punt 1 of 2 correct zijn, dan is er vermoedelijk een verkeerde koppeling gebeurd.
Gelieve dus steeds de ring op de koppelingslijst nauwlettend te controleren.
Voor de buitenlandse ringen komt het vaak voor dat de landcode het probleem is.
Indien de ring op de koppelingslijst correct is (ring/jaartal/Land), kan u mij contacteren: dubois.e@kbdb.be
Indien de ring op de koppelingslijst niet correct is, dient u zich te wenden tot de vereniging alwaar de koppeling werd uitgevoerd.
De provinciale secretaris,
Eric Dubois
Bericht aan de verenigingen
Mogen wij vragen om bij correspondentie met de KBDB steeds het rolnummer van uw vereniging te vermelden. Ook bij mails het rolnummer graag meenemen in de onderwerpregel.
De provinciale secretaris
Eric Dubois
Provinciale poulebrief PE Antwerpen
Instructies provinciale poulebrief 2020
POULEBRIEF ANTWERPEN 2020 – Provinciale poulebrief 2020
Bericht aan de duivenliefhebbers van de PE Antwerpen
Het provinciaal comité van de PE Antwerpen vraagt aandacht voor artikel 5 van het Nationaal Sportreglement. Mogen wij vragen dat iedereen rekening houdt met dit artikel zodat iedereen van zijn hobby kan genieten.
Art. 5. NSR
De leden mogen hun duiven niet buiten laten van begin maart tot einde oktober op dagen waarop erkende wedvluchten ingericht worden en dit binnen de normale aankomsturen van de duiven.
Het secretariaat van PE Antwerpen is telefonisch te bereiken op GSM nummer 0475/709 842 of via Email dubois.e@kbdb.be
Kampioenschappen
PE Antwerpen
2025 jeugdclub
2024
2021
Provinciale kampioenschappen 2021 – definitieve uitslag
kampioenschappen 1+2
Asduiven 2021
Sponsorvluchten Beyers 2021
Criterium snelheid (definitief)
2020
Provinciale kampioenschappen 2020 – definitieve uitslag
Sponsorvluchten Beyers 2020 definitieve uitslag :
Fondcriterium – Snelheidscriterium
2019
Provinciale kampioenschappen 2019
Uitslag sponsorprijzen Beyers – snelheidscriterium 2019
Uitslag sponsorprijzen Beyers – fondcriterium 2019
PowerPoint (opgelet ! Dit is een vrij groot bestand)
2018
Kampioenschappen met 1ste & 2de getekende – Asduiven
Beyers sponsorvluchten – Criterium Snelheid – Criterium Fond
