Privacy Policy

 

Vainqueurs nationaux 2017

BOURGES I 27/05/2017    
Vieux Nat.+Zone A1 HEINDRYCKX Wilfried - LOOSE Zedelgem
  Zone A2 DEMELY Liliane Moorsele
  Zone B1 DE SAEDELEER Anja Denderleeuw
  Zone B2 BRUGMANS Sabrina Halen
  Zone C REMANS Marcel Diepenbeek
Yearlings Nat.+Zone A2 CASAERT Maurice (fils) Néchin
  Zone A1 REYNAERT Antoon & Hilde Passendale
  Zone B1 CRUCKE Koen Onkerzele
  Zone B2 HAZAERT Kamiel  Neerijse
  Zone C BASSEZ-THIJS-PETERS Maasmechelen
       
LIMOGES I 4/06/2017    
Vieux Nat.+Zone B1 JORIS Erik Beerse
  Zone A1 SARRAZIN Karel Bikschote
  Zone A2 DOBBELAERE Philippe Olsene
  Zone B2 VERBIST Patrick Langdorp
  Zone C EERENS Eddy Maasmechelen
       
VALENCE 10/06/2017    
Vieux Nat.+Zone A2 CISLARU Marius Beernem
  Zone A1 DEKEYSER Willy - Jo - Hans Koekelare
  Zone B1 PORSON Roger & Olivier Le Roeulx
  Zone B2 VAN DESSEL Jules Booischot
  Zone C STAVEAUX Arnold Glons
       
CHATEAUROUX I 10/06/2017    
Vieux Nat.+Zone A2 DEROOSE Dirk Kruishoutem
  Zone A1 SCHREEL Dieter Gits
  Zone B1 VAN HOVE-UYTTERHOEVEN Putte
  Zone B2 BROECKX Niels Oud-Turnhout
  Zone C STAS Petrus Spouwen
Yearlings Nat.+Zone A2 BELLAERT Paul & Nancy Oedelem
  Zone A1 STAELENS Geert Koekelare
  Zone B1 CERFONTAINE Michel Neufmaison
  Zone B2 VAN MECHELEN Luc Oud-Turnhout
  Zone C KLAPS-PHETSUWAN Genk
       
BRIVE 17/06/2017    
Vieux Nat.+Zone A2 Team DE JAEGER Freddy Knesselare
  Zone A1 SARRAZIN Karel Bikschote
  Zone B1 FERRARI Jorgi Wilrijk
  Zone B2 VLAEMINCK Mark Ramsel
  Zone C QUIX Jos Neeroeteren
       
PAU 24/06/2017    
Vieux Nat. RANS Jeroen & Stijn Wijgmaal
       
ARGENTON I 24/06/2017    
Vieux Nat.+Zone B2 VAN HORENBEECK Leo Wijgmaal
  Zone A1 ROOSE-PYRA Bekegem
  Zone A2 VAN DEN BERGE Tom & Henri Dikkelvenne
  Zone B1 VERCAMMEN Jos Vremde
  Zone C THONE  Xavier & Maxime As
Yearlings Nat.+Zone B1 DE BISSCHOP Gustaaf & Jan Asse
  Zone A1 SIOEN Luc & Hilde Moorslede
  Zone A2 VERHELLEN Nadine (Veuve Goeminne) Flobecq
  Zone B2 RENDERS Ivo Geel
  Zone C BASSEZ Bart & Lorenz Maasmechelen
       
CAHORS 24/06/2017    
Vieux Nat.+Zone B2 Combi FAES Gebroeders - WILS Albert Mol
  Zone A1 BAERT-SIMOENS Torhout
  Zone A2 STRUMANE-WILLEQUET Kluisbergen
  Zone B1 DESBUQUOIS F. Gebroeders Kapelle-op-den-Bos
  Zone C DELRUE Patrick Fize-Fontaine
       
AGEN 4/07/2017    
Vieux Nat. BDS/BLANCKE Ruiselede
Yearlings Nat. BOURDEAUD'HUI Steven - BRACKE Louis Waregem
       
BARCELONA 7/07/2017    
Vieux Nat. COOMAN Marc Uitbergen
       
LIMOGES II 8/07/2017    
Vieux Nat.+Zone B1 RONSIJN Jo Appelterre - Eichem
  Zone A1 SARRAZIN Karel Bikschote
  Zone A2 VERSCHOOT Joel Ingelmunster
  Zone B2 Racing Team ADK Houwaart
  Zone C DELFOSSE Guy Mazée
Yearlings Nat.+Zone B2 VAN OECKEL Bart & Nance Oud-Turnhout
  Zone A1 DEBEUF Luc & Noel Geluwe
  Zone A2 VANDENHEEDE Freddy & Jacques Zingem
  Zone B1 DE BISSCHOP Gustaaf & Jan Asse
  Zone C PIRON Joseph Herve
       
CHATEAUROUX II 8/07/2017    
Vieux Nat.+Zone B2 LAMBEETS Walter Aarschot
  Zone A1 VANDEPOELE Eddy & Valère Werken
  Zone A2 VERZELEN Achiel Ouwegem
  Zone B1 ENGELS J. & J. Putte
  Zone C EERENS Eddy Maasmechelen
Yearlings Nat.+Zone B2 VLAEMINCK Marc Ramsel
  Zone A1 SIOEN Luc & Hilde Moorslede
  Zone A2 VAN STERTHEM Freddy & Kurt Velzeke-Ruddershove
  Zone B1 HERMANS Henri Pulle
  Zone C VISSCHERS & Zoon Maasmechelen
       
ST.VINCENT 15/07/2017    
Vieux Nat. DEPREZ Olivier Poperinge
       
JARNAC 15/07/2017    
Vieux Nat.+Zone A2 LOOBUYCK Jos & Jan Aalter
  Zone A1 DELRUE Ivan & Gunnar Bovekerke
  Zone B1 VAN DEN EECKHOUT Marc Kalken
  Zone B2 VAN OECKEL Bart & Nance Oud-Turnhout
  Zone C CROIMANS Peter & Jaak Neeroeteren
Yearlings Nat.+Zone B2 NOELS Gert Oostham
  Zone A1 POLLIN Marc & Geert Snellegem
  Zone A2 CLIQUE Gino Wevelgem
  Zone B1 LIMBOURG Erik Brussegem
  Zone C WEYTJENS Theo Zutendaal
       
MARSEILLE 21/07/2017    
Vieux Nat. CHARLIER Etienne Petigny
       
ARGENTON II 22/07/2017    
Vieux Nat.+Zone B2 BOSMANS-LEEKENS Beverlo
  Zone A1 COISNE Gilles Nieuwkerke
  Zone A2 CHEVALIER Claude Ellezelles
  Zone B1 VAN DEN BERGH Wim Kalmthout
  Zone C BERTHOLET Patrice Vinalmont
Yearlings Nat.+Zone B2 LEMMENS Jos Heist-op-den-Berg
  Zone A1 DENECKERE Paul Poperinge
  Zone A2 VAN DE WALLE M. & F. Munkzwalm
  Zone B1 VAN HEKKEN Willy Lier
  Zone C VISSCHERS & Zoon Maasmechelen
       
LIBOURNE 22/07/2017    
Vieux Nat.+Zone B1 VAN DE VELDE Steven Oordegem
  Zone A1 EBO Eric Torhout
  Zone A2 DELMARLE Père & Fils Esplechin
  Zone B2 GERAERTS Erwin Wijer
  Zone C EERENS Eddy Maasmechelen
Yearlings Nat.+Zone A2 VANDENHEEDE Freddy & Jacques Zingem
  Zone A1 VANLAUWE Anny Langemark
  Zone B1 MIYASHITA H & T HIROSHI Sirault
  Zone B2 POURBAIX-BEQUET Claudy Castillon
  Zone C SIMONS Willy Maaseik
       
NARBONNE 28/07/2017    
Vieux Nat. HUNERBEIN Bernard Nonceveux (Aywaille)
Yearlings Nat. STEENBERGEN Stefan Herk-de-Stad
       
TULLE 29/07/2017    
Vieux Nat.+Zone B2 LENAERTS Patrick Rummen
  Zone A1 JONCKHEERE BVieuxwijn Torhout
  Zone A2 DE VROE-VAN GAVER  J-T-M Moortsele
  Zone B1 VAN DER SCHRAELEN  & Zoon Ranst
  Zone C HAEX Gustaaf Munsterbilzen
       
Yearlings Nat.+Zone B2 MENTEN Ronny Rummen
  Zone A1 SIOEN Luc & Hilde Moorslede
  Zone A2 GOETEYN Annick - VANRENTERGHEM Kim Deinze
  Zone B1 VAN HOVE - UYTTERHOEVEN Putte
  Zone C DELBUSHAYE Cédric Petit-Rechain
       
PERPIGNAN 4/08/2017    
Vieux Nat. RANS Jeroen & Stijn Wijgmaal
       
BOURGES II 6/08/2017    
Vieux Nat.+Zone B1 ROODHOOFT André Pulderbos
  Zone A1 ROOSE-PYRA Bekegem
  Zone A2 DE VOS Yves Volkegem
  Zone B2 MARIEN Koen & Fernand Tielen
  Zone C QUIX Jos Neeroeteren
Yearlings Nat.+Zone B2 VAN MECHELEN Luc Oud-Turnhout
  Zone A1 LOGIE Wim Poperinge
  Zone A2 CASAERT-SENECHAL Russeignies
  Zone B1 ROODHOOFT André Pulderbos
  Zone C FROYEN S. & BERDEN S. Wellen
Pigeonneaux Nat.+Zone B2 ROZIERS-XIANG Itegem
  Zone A1 DELRUE Ivan & Gunnar Bovekerke
  Zone A2 WULTEPUTTE - DE BOCK  Zaffelare
  Zone B1 LAMBRECHTS Carl Berlaar
  Zone C RAETS Jean-Marie & Kenny Vliermaal
       
CHATEAUROUX III 14/08/2017    
Vieux Nat.+Zone B1 STEVENINCK Benny Hamme
  Zone A1 DEKEYSER Willy - Jo - Hans Koekelare
  Zone A2 VANDENHEEDE Freddy & Jacques Zingem
  Zone B2 VAN MECHELEN Luc Oud-Turnhout
  Zone C THONE Xavier & Maxim As
Yearlings Nat.+Zone B1 SAUDOYEZ Kevin Tertre
  Zone A1 VANDENBROUCKE Willy Boezinge
  Zone A2 DEROOSE Dirk Kruishoutem
  Zone B2 VAN OECKEL Bart & Nance Oud-Turnhout
  Zone C PANIS Ludo & Zoon Diepenbeek
Pigeonneaux Nat.+Zone A2 VANDENHEEDE Freddy & Jacques Zingem
  Zone A1 PASQUINEL Joos Houthulst
  Zone B1 VAN DEN HOUTE Godfried Meise
  Zone B2 ROZIERS-XIANG Itegem
  Zone C GERIS Hilde As
       
ARGENTON III 26/08/2017    
Vieux/Yearlings Nat.+Zone B1 DENEYS Dimitri Liedekerke
  Zone A1 Familie SCHREEL Zedelgem
  Zone A2 GEVAERT-LANNOO Meigem
  Zone B2 LAMBRECHTS A. -LISMONT M. Kortenaken
  Zone C BRUNINX Roger Genoelselderen
       
Pigeonneaux Nat.+Zone B2 THIBAUT-BOONS Sombreffe
  Zone A1 DEVOS Erik Roeselare
  Zone A2 DE WAELE - TOYE Heestert
  Zone B1 PENNE Bert Nederhasselt
  Zone C GRAEVEN Michel Blegny
       
CHATEAUROUX IV 10/09/2017    
Vieux/Yearlings Nat.+Zone B2 VAN DE POEL Yves Geetbets
  Zone A1 MORENT Gino & Rino Langmark
  Zone A2 VANWILDEMEERSCH-VYNCKE Westkapelle
  Zone B1 Team NOEL-WILLOCKX Baasrode
  Zone C LEMESTRE Daniel Geer
Pigeonneaux Nat.+Zone C VISSCHERS & Zoon Maasmechelen
  Zone A1 WALRAVE Seppe & Yitske Bredene
  Zone A2 THIENPONT-VAN LAECKE Semmerzake
  Zone B1 VAN DER AUWERA Guy  Wuustwezel
  Zone B2 GERAERTS Erwin Wijer
       
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter